MENU

Dzieci z radością poznają życie Świętego Arcybiskupa

s. Magdalena, 5 kwietnia 2017

Od czasu otwarcia muzeum już wiele dzieci z wielkim zainteresowaniem je zwiedziło i poznało życie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. A wszystko dzięki ciekawym rozwiązaniom multimedialnym dla najmłodszych, które nie tylko informują, ale też bawią. Dlatego dorośli spokojnie mogą zwiedzać muzeum wraz ze swymi dziećmi, ponieważ one na pewno nie będą się tu nudziły.

(więcej…)

Muzeum Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego jest już poświęcone!

s. Magdalena, 17 grudnia 2016

W sobotę 3 grudnia 2016 roku w Domu Generalnym Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie przy ul. Żelaznaj 97 odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Muzeum Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, które tu powstało, zostało poświęcone przez J.E. ks. kard. Kazimierza Nycza. Metropolita Warszawski odprawił uroczystą Mszę Świętą, a następnie poświęcił i zwiedził Muzeum. W uroczystości wzięli udział: kapelan kaplicy Domu Generalnego ks. kanonik Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Episkopatu Polski, i ponad 100 Sióstr Zgromadzenia na czele z Przełożoną Generalną Matką Janiną Kierstan.

(więcej…)

 • Kategorie

 • Cytaty

  Kościół, to największy skarb mój, to cel życia mojego, to jedyne kochanie moje na ziemi (1855).

  Ufam Bogu i niczego nie pragnę okrom świętej Jego woli (1877).

  Błogosławieni, których godzina próby zastanie pod krzyżem z Maryją (1874).

  Pokój wewnętrzny jest najdroższym ... skarbem i jedynym upominkiem, jaki Zbawiciel uczniom swoim przyrzeka na ziemi (1879).

  Niech pokój Boży, łaska Jego i błogosławieństwo towarzyszą wam zawsze i wszędzie (1890).